image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Karantina Otelleri Kuruluyor

İngiltere hükümeti, mutasyonlu korona virüsün bulaş riskini daha çok arttırmasına bağlı olarak, ülkede karantina otellerinin kurulacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada 15 Şubat Pazartesi itibariyle otellerde konaklanmaya başlanacağı ve 11 Şubat itibariyle yeni açılacak çevrimiçi bir sistem üzerinden otellere rezerve yapılabileceği belirtildi. Karantina otellerinde konaklaması gereken kişiler ise İngiltere’nin yüksek riskli olarak belirlediği 33 ülkeden seyahat edenler olacak.

Bu yeni uygulama ile beraber İngiltere’ye seyahat edecek kişiler, seyahat tarihlerinden en fazla 72 saat önce korona virüs testi yaptıracak ve ülkeye girişte negatif sonuç beyan etmek zorunda olacaklardır. Negatif sonuç alan kişiler, riskli ülkelerden birinden geliyorlarsa, belirlenen karantina otellerinde kendilerini 10 gün izole edecekler ve bu konaklama için her yolcu kişi başı 1750 Sterlin (otel, ulaşım ve test bedeli dahil) ödeme yapacaktır. Karantina süresinin 2. ve 8. gününde kişilere yeniden test yapılacak ve testlerin pozitif çıkması durumunda karantina süreleri uzayacaktır.

Kuralları ihlal eden kişiler, 1000 Sterlin ile 10 bin Sterlin arasında para cezalarına çarptırılacak, cezai işlem tutarını ödemeyen kişiler ise 10 yıla kadar ağır hapis cezalarına çarptırılacaktır.

Türkiye, İngiltere’nin yüksek riskli bulunan ülkeler listesinde yer almamaktadır. Bu sebeple, karantina otelinde kalma zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat Türkiye’den İngiltere’ye giden her yolcu negatif korona testi sonucu beyan etmek ve 10 gün kendilerinin belirleyeceği bir yerde kendilerini izole etmek zorundadır.

CSS Legal ailesi, İngiltere vize işlemleri için hizmetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Başvuru işlemleri ve güncel durumla ilgili olarak sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize yazabilir, ofislerimizi arayarak veya ziyaret ederek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bu sayfa 771 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler