image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Zorunlu İzole Olma Süresini 10 Güne Düşürdü

Covid-19 salgını sebebiyle İngiltere yurt dışından gelen kişilere yönelik uyguladığı 14 gün kendini izole etme süresini 10 güne düşürdü.

Yeni alınan karara göre, İngiltere’nin seyahat koridorunda olmayan ülkelerden yurda giriş yapan kişiler (Türkiye bu listeye dahil), 14 gün kendilerini izole etmek yerine artık 10 gün izole etmekle sorumlu olacaklardır. Gov.uk sitesinde güncellenen yeni kararla ilgili bölüme buradan ulaşabilirsiniz. İngiltere’nin seyahat koridorunda olan ülkeler listesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

14 Aralık 2020 itibariyle uygulanmaya başlanacak yeni karar, Türkiye’den İngiltere’ye seyahat edecek kişileri de kapsamaktadır. Kişilerin kendilerini karantinaya alma sürelerindeki uygulanacak bu azalma, İngiltere Ankara Anlaşması vizesi ile yeni bir yaşama başlayacak kişilerin de oradaki resmi işlemlerini daha kısa sürede tamamlayabilecekleri anlamına gelmektedir.

Karantina süresini 10 günden daha az sürede tamamlamak isteyen kişiler ise, yine İngiltere’ye girişlerinin 5. Gününü doldurduklarında ücretli olarak Covid-19 testi yaptırabilecek ve negatif sonuç aldıktan itibaren kendilerini izole etme işlemine son verebileceklerdir.

İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması vizesi ve vize reddine itirazlara ilişkin tüm sorularınız için sosyal medya hesaplarımıza yazabilir, ofislerimizi arayarak ya da gelerek detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Bu sayfa 1138 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler