image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yeni Vize Müjdesini Verdi: Yüksek Potansiyelli Birey Vizesi

İngiltere, son zamanlarda yeni vize kategorilerinin açıklanmasını bekleyen kişiler için güncel duyurusunu yaptı.

Duyurulan yeni vize türü High Potential Individual Visa (Yüksek Potansiyelli Birey Vizesi) ile ilgili olarak son 5 yılda belli üniversitelerden mezun olmuş kişilerin başvuru yapabileceği belirlendi.

Bu vize kategorisinin Yetenekli İşçi Vizesi’nden en belirgin farkı ise başvuru sahiplerinin İngiltere’de herhangi bir sponsor bulma zorunluluğunun olmaması ve son 5 yıl içerisinde Global Üniversiteler listesinde yer alan okullardan birinden mezun olma şartının bulunması olarak karşımıza çıkıyor. High Potential Individual Visa (Yüksek Potansiyelli Birey Vizesi)’ne başvuru yapma hakkı elde edecek kişilerin mezun olması gereken okulların listesi için tıklayınız.

Listede yer alan okullara bakıldığında bir diğer dikkat çeken durum ise listede Birleşik Krallıktan herhangi bir okul bulunmaması. Listede yer alan üniversitelerin bulunduğu ülkeler şu şekilde: Amerika, Japonya, Kanada, Avustralya, İsviçre, Hong Kong, İsveç, Singapur, Almanya, Fransa, Çin.

Bu vizeyi alan kişiler, eğitim durumlarına göre 2 ya da 3 yıllık vize alabilecekler. Vize bitimlerinde ise kendilerine uygun bir vize türüne geçiş yapabilecekler, ek olarak geçiş yaptıkları vizenin oturum kurallarına uyacaklardır. Örneğin vizesinin bitiminde Skilled Worker Visa (Nitelikli İşçi Vizesi) kategorisine geçiş yapan bir kişi, bu vize türüyle toplamda 5 yılı Birleşik Karalık’ta geçirdiği takdirde süresiz oturum başvurusu yapma hakkı elde etmiş olacaktır.

Bu ülkelerde son 5 yılda eğitim görmüş kişiler, yeni vize kategorisine başvuru yapmak ve konuyla ilgili detaylı bilgi almak için uzmanlarımızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, başvuru işlemlerini profesyonel bir şekilde ekibimizle başlatabilirler.

Ayni vize türüne benzer olarak Birleşik Krallık okullarından mezun olan kişiler için geçerli olan Graduate Visa (Mezun Vizesi) bulunmakta ve bu vize kategorisi ile de başvuru sahibi İngiltere’de okulu bittiği gün itibariyle, ülkeden ayrılmamak kaydıyla bu vizeye başvuru hakkı elde etmektedir. Kişiler, vizesi çıktığı takdirde ise 2 yıl boyunca iş arayabilir ve yasal olarak çalışabilir. 2 yılın sonunda ise uygun olan çalışma vizelerinden birine geçiş yapabilir. (Skilled Worker Visa- Yetenekli İşçi Vizesi gibi.)

İngiltere vizeleri ve vize reddine itiraz başvurularıyla ilgili olarak uzmanlarımızdan profesyonel destek almak için Türkiye ofislerimizle hafta içi 08.00-18.00, Londra ofisimizle hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında görüşebilirsiniz. 

Bu sayfa 2737 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler