image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Seyahat Koridoru Uygulamasını Kaldırdı

İngiltere korona virüs vakalarının artmasına bağlı olarak aldığı önlemlere bir yenisini daha ekledi.

Uzun zamandır seyahat koridoru uygulamasına göre ülkeye giriş-çıkış sağlanıyor, seyahat koridorunda olan ülkelerden İngiltere’ye gelenler karantina uygulamasından muaf tutuluyordu. Ülkedeki vaka sayılarının hızlı artışı ve önlemlerin sıkılaştırılmasına yönelik bir karar daha alındı.

Londra Başkonsolosluğu’nun açıklamasına göre İngiltere, seyahat koridorunda olan ülkelerden gelen kişilerin karantinaya tabi olmadan ülkeye girişlerini geçici bir süreliğine durdurdu. Bu karar, artık İngiltere’ye gelen herkesin 10 gün zorunlu olarak kendilerini izole etmeleri gerektiği anlamını taşıyor. Kişiler isteğe bağlı olarak karantinalarının 5. Gününde ücretli olarak korona virüs testi yaptırarak, negatif sonuç aldıktan sonra karantinalarını sonlandırabilecekler.

Son alınan önlemler doğrultusunda Türkiye’den İngiltere’ye olan uçuşlarda durdurma kararı olmamakla birlikte, yolcuların seyahatlerinden en az 72 saat önce, yurt dışı çıkışta ibraz edebilecekleri negatif korona virüs test sonucu almaları gerekmektedir.

İngiltere’ye gidecek müşterilerimizin, güncel durumlarla ilgili olarak web sitemizi takipte kalmaları faydalı olacaktır. Vize işlemlerinizle ilgili olarak CSS Legal uzmanlarıyla mesai saatlerinde ofislerimizi arayarak veya ziyarete gelerek bilgi alabilir, sosyal medya hesaplarımız üzerinden de bizlere yazabilirsiniz.

Bu sayfa 618 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler