image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İNGİLTERE KONSOLOSLUĞU 12 NİSAN'A KADAR VİZE BAŞVURULARINI DURDURDU

Dünyayı saran covid-19 virüs salgını dolayısıyla bilindiği üzere gerek İngiltere’de gerekse Türkiye'de sokağa çıkma sınırlandırılmış durumda ve birçok kurum ve kuruluş faaliyetlerine bu çerçevede geçici süre ile ara vermiş durumdadır.

İngiltere Konsolosluğu da vize başvuruları noktasında yine genel duruma paralel şekilde bütün vize başvurularının işlemlerini şimdilik 12 Nisan 2020 tarihine kadar durdurmuş ve ara vermiş bulunmaktadır.

Konsolosluk bünyesinde 12 Nisan tarihi itibariyle tekrar bir değerlendirme yapılarak virüsün dünyadaki etkisinin devam etmesi veya azalmasına bağlı olarak vize başvuruları işlemlerinin ne zaman normale döneceğine dair bir bildirim de yapılacaktır. Bu değerlendirme sonucunda, kısmi şekilde  başvuruların hafta da bir kaç gün olacak şekilde devam etmesi, toptan başlaması veya bir süre daha kapalı kalması şeklinde ihtimaller bulunmaktadır.

Bu süreçte CSS Legal olarak ilgili kurum ve birimler ile irtibatta olup, gelişmelere göre müşterilerimizi de bilgilendiriyor olacağız.

Dünyanın bu sorunu bir an önce atlatması ve hayatımızın bir bütün olarak normale döndüğü günleri en kısa sürede görmeyi ümit ediyor, bu sorunun çözüleceği ana kadar sizleri bilgilendirip, gelişmeler noktasında her daim takipte olacağımızı bilmenizi istiyoruz.

Bu çerçevede, şu an için ikinci bir bildirime kadar, konsolosluk ve başvuru merkezlerine paralel olarak her iki ülkedeki ofislerimiz geçici olarak 12 Nisan 2020 tarihine kadar sokağa çıkma sınırlamaları dolayısıyla kapalı olacaktır.

Bu sayfa 1258 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler