image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İNGİLTERE İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ!

Dünyadaki tüm ülkeleri etkisi altına alarak tüm sektörlerin işleyişini durdurma noktasına getiren korona virüs salgını sebebiyle vize başvurusunda bulunan birçok kişi de mağdur olmuştu.

Home Office (İngiltere İçİşleri Bakanlığı) tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, Ankara Anlaşması vizesi, Evlilik-Yerleşim vizesi, İngiltere öğrenci vizeleri, çalışma vizesi kategorileri ve aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunarak vizesini alan fakat salgın sebebi ile 1 aylık vizelerinin devam ettiği süre içinde İngiltere’ye giriş yapamayan kişiler mağdur edilmeyecek. Yapılan açıklamada belirtilene göre, başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin BRP kartlarını almaları sağlanacak ve bu başvurular 2020 yılı sonuna kadar yenilenebilecek.

Yapılan açıklama sonrası başvuruların yenilenebilmesi için ise konsoloslukların göreve yeniden başlaması  gerekmektedir. Henüz konsoloslukların ne zaman göreve başlayacağına dair resmi bir açıklama yapılmamıştır.

CSS Legal olarak gündemi yakından takip ettiğimizi belirtir, güncel bilgi paylaşımlarımız için bizleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmenizi öneririz. Konsolosluklar açıldığında, bizlerde atılacak adımlara göre ofislerimizi açacak, hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Bu sayfa 1575 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler