image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi Randevusuna 31 Aralık Sonrası Girilebilecek

Son günlerde İngiltere Ankara Anlaşması vizesi ile ilgili başvuru dosyalarında yaşanan artış, başvuru merkezinde de randevuların yıl sonuna kadar dolmasına ve bu sebeple ocak-şubat aylarına sarkmasına sebep olmuştur.

CSS Legal uzmanları tarafından en baştan beri çevrimiçi olarak başvuru formu doldurulup 31 Aralık 2020 tarihinden önce randevu alınmasının yeterli olacağı belirtilmiş, çalışmalar bu yönde yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. Fakat sosyal medyada var olan ve binlerce kişinin üye olduğu platformlarda yaşanan bilgi kirliliği sebebiyle bu açıklamanın yapılması faydalı görülmüştür.

Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı) sitesinde yayınlanan Göçmenlik Kuralları çerçevesinde belirtildiği gibi, BAŞVURU İÇİN ÖNEMLİ OLAN, ÇEVRİMİÇİ OLARAK DOLDURULAN BAŞVURU FORMU VE İLERİ BİR TARİHE ALINAN RANDEVU GÜNÜDÜR. Şu an yaşanan yoğunluk sebebiyle aralık ayı içerisine Türkiye başvuru ofislerinden randevu bulunması imkansız duruma geldiği için, Home Office ocak ayı itibariyle de randevu sistemini açmış ve 31 Aralık 2020 sonrasına da gün alınabilmektedir. Bazı kişilerce bu şekilde yapılan başvuruların 31 Aralık’tan sonra randevuya girilse de geçersiz sayılacağı veya ret kararı ile sonuçlanacağı iddia edilmektedir. Konuyla ilgili gov.uk sitesinde yer alan sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Burada “Date of application means” olarak sayfa içi arama yapılarak gerekli bölüme ulaşılabilmektedir.

Bu açıklamalar neticesinde, yeni başvuru yapacak kişiler için önemli olan 31 Aralık 2020 tarihinden önce çevrimiçi başvurunun yapılması, başvuru formunun doldurulması ve randevunun alınması olacaktır. Randevu tarihinin 31 Aralık 2020 sonrasında olmasının geçersiz sayılması gibi bir durum söz konusu olmayacağı gibi, değerlendirme süreci de bugünkü göçmenlik kuralları çerçevesinde olacaktır.

BBC Türkçe haber sitesinin yaptığı son 5 yıllık Ankara Anlaşması vizesi başvuru yoğunluğuna ilişkin istatistik ise, randevuların ne derece dolu olabileceğini ve dosya yoğunluğunun ehemmiyetini gözler önüne sermektedir.

Sorularınız için sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize daima ulaşabilir, vize başvurunuzla ilgili detaylı bilgi almak için ofislerimize gelebilir veya telefonla bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu sayfa 1733 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler