image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

ABD'den ve Avrupa Birliği'ne Üye Ülkelerden 2 Doz Aşı Olup Gelenlere Ayrıcalık

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps attığı tweet ile çift aşılı olan insanlara İngiltere’ye girişte tanınacak karantina ayrıcalığının detaylarını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre bu ayrıcalık, kırmızı ülkelerden İngiltere’ye girecek çift doz aşısı olan kişileri kapsamıyor. Amerika ve sarı ile yeşil listede yer alan Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerde çift doz aşısı olan kişiler 2 Ağustos Pazartesi itibariyle bu uygulamadan yararlanabilecekler. Ayrıca AB vatandaşlığı olan kişiler de sarı ve yeşil listedeki ülkelerden gelme şartıyla çift doz aşı oldukları durumda İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra karantina uygulamasından muaf olacaklar.

Shapps’ın yaptığı açıklamanın sonrasında kırmızı ülkede bulunup iki aşısını da olan kişiler ise yapılan ayrımcılığa karşı kendilerine yönelik yeni bir düzenleme bekliyor. Bugünkü son durumda Türkiye’de çift doz aşı olan kişiler, ülkenin kırmızı listede yer alması sebebiyle otel karantinasına giriyor ve aşılarını İngiltere’nin sağlık sistemine işletemiyorlar.

Türkiye’nin bir an önce kırmızı liste uygulamasından çıkmasının ve çift doz aşısını olmuş kişilerin ayrımcılık olmaksızın uluslararası alanda aşı kartıyla serbest seyahat edebilmelerinin en kısa sürede mümkün olmasını diliyoruz.

İngiltere, seyahat kurallarıyla ilgili güncel bilgi paylaşımı yaptıkça, CSS Legal olarak bizler de web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden sizlere bildiriyor olacağız.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri, uzatma vizeleri, vize transfer işlemleri ve daha fazlası için uzmanlarımızı arayarak bilgi alabilir veya ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bu sayfa 1933 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler