image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

6 Milyon Avrupalı İngiltere’de Kalabilmek İçin Başvuru Yaptı!

30 Haziran 2021 Çarşamba günü, 31 Aralık 2020 tarihinden önce ve daha uzun süredir Birleşik Krallık’ta yaşadığını kanıtlayan kişilerin Avrupa Birliği Yerleşim Programı’na (EUSS) başvurmaları için son tarihti.

30 Haziran tarihinden önce bu kapsamda başvuru yapan kişi sayısı 6 milyonu geçti. Bu durum, İngiltere’deki Avrupa Birliği vatandaşlarının haklarının korunmasında şaşırtıcı bir sonuca sebep oldu.

Bugün yayınlanan istatistiklere göre İngiltere’den 5,3 milyondan fazla, İskoçya’dan 290 binin üzerinde, Galler ve İrlanda’dan ise 98 binin üzerinde başvuru gerçekleştirilmiş bulunmakta. Başvurusunu henüz gerçekleştirememiş olan kişiler için ise, geçerli bir sebep sundukları takdirde başvuru imkanı devam ediyor. Geçerli sebeplerin neler olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız. Geç yapılacak başvuruların ise en kısa sürede www.gov.uk/eusettlementscheme adresinden online olarak yapılması faydalı olacaktır.

30 Haziran 2021 tarihine kadar yerleşik statü başvurusu yapan herkesin, başvuru sonucu gelmese bile haklarından yararlanmaya devam edebilecek olması da önem arz eden detaylardan biridir.

CSS Legal ekibi olarak İngiltere’ye dair tüm güncel haberlerin takibini yaptığımızın altını çizmek isteriz. İngiltere vizesi başvuruları ve güncel karantina kısıtlamalarına dair bilgi paylaşımlarımız için web sitemizi ve sosyal medya kanallarımızı takip edebilir, detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 567 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler