image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Bursa

Bursa’dan yapılacak olan İngiltere vizesi başvuruları oradaki İngiltere Konsolosluğuna değil daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyanın ve biyometrik bilgilerin (parmak izleri ve fotoğraf) verilmesiyle İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

Bursa’da ikamet eden kişiler İngiltere’ye üniversite eğitimi almak, çalışmak, İngilizce öğrenmek, ziyaret etmek gibi bir amaçla gidecekse Bursa’da bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezinden diğer başvuru dosyasının hazırlanması işlemleri tamamlandıktan sonra randevu alarak başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir. İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. 

Bursa’da herhangi bir İngiltere Konsolosluğu birimi bulunmamaktadır. Ayrıca İngiltere vizesi başvuruları kesinlikle İngiltere Konsolosluğu birimlerine yapılamaz ve yalnızca Türkiye’deki belirli illerde bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezlerinden randevu alınarak yapılabilmektedir. Bu vize başvuru merkezleri İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Antalya ve Gaziantep’te bulunmaktadır. Bu illerin dışındaki illerde ikamet etmekte olan kişiler ise kendilerine en yakın olan ildeki İngiltere Vize Başvuru Merkezinden uzmanlarımızca alınan randevuya katılarak vize başvurusunda bulunabilirler. Türkiye’deki başvuru merkezlerine sadece randevu alarak başvuru yapılabilmektedir. Başvuru merkezinde daha önceden uzmanlarımızca hazırlanmış olan başvuru dosyasını teslim ederek ve biyometrik kayıtları vererek başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

ingiltere konsolosluğu

Bursa’dan başvuru merkezine yapılan başvurular, İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilmektedir. Tüm Türkiye’den yapılan başvurular İngiltere İstanbul Başkonsolosluğundaki vize memurları tarafından değerlendirilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 8634 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Bursa Sıkça Sorulan Soruları