image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Eğitim (Genel Bilgiler)

Dil okulu, lisans, yüksek lisans, doktara gibi eğitimler için yurtdışında eğitim görmek üzere akla gelen ilk ülke olan İngiltere’nin okulları yalnızca Avrupa’nın değil tüm dünyanın en prestijli eğitim kurumlarıdır.

İNGİLTERE'DE EĞİTİM

İngiltere’de eğitim, birçok öğrencinin hayalidir. En köklü ve prestijli eğitime sahip olan ülkelerden biri İngiltere’dir. Dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrenciler çeşitli İngiltere öğrenci vizesi türleri ile kısa ya da uzun sürelerle İngiltere’ye eğitim almaya gelirler. Websitemizin bu bölümünde İngiltere’de eğitim görmek isteyen öğrencilerin İngiltere’de eğitimle ilgili temel bilgileri öğrenebilmelerini amaçlamış bulunmaktayız. Daha detaylı bilgi için çözüm ortaklarımızdan biri olan ve eğitim danışmanlığında profesyonel destek sağlayan Student Portal Internationalın sayfasını inceleyebilir ve eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bu bağlamda İngiltere’de eğitimi 3 ana başlıkta inceleyeceğiz. Bu başlıklar şunlardır;

  1. İngiltere’de Dil Okulu Eğitimi  
  2. İngiltere’de Lisans, Yükseklisans ve Doktora Eğitimi
  3. İngiltere’de Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Eğitimi

İngiltere’de eğitim denince yabancı öğrencilerin gerek lisans ve lisansüstü gerek dil eğitimi ve bunlardan sonra anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi için en çok tercih ettiği şehir başkent Londra’dır. Londra markalaşmış dil okulları, popüler üniversiteleri, kaliteli eğitim sistemi, turistik açıdan çekiciliği, birçok Avrupa şehrine yakınlığı ve daha birçok özelliği ile eğitim için sadece İngiltere’nin değil dünyanın da en fazla öğrenci çeken şehirlerindendir. İngiltere, ülke olarak da adeta öğrenciler için biçilmiş kaftandır. Geniş ve sakin parkları, dünyanın en büyük kütüphanelerine ev sahipliği yapması, yabancı öğrencilerin bu ülkede çok fazla olması, üniversitelerinin çoğunda Nobel ödüllü hocalarının olması, hemen hemen her üniversitenin çok geniş tarihi kampüslerinin olması, dil okullarının çeşitliliği, eğitim alanlarının ve kurumlarının çeşitliği İngiltere’yi eğitim konusunda ayrıcalıklı yapmaktadır.

İngiltere’de eğitim almak özellikle de yabancı öğrencilere ilerideki kariyerlerinde diplomaları aracılığıyla da çok önemli avantajlar getirir. İngilizcenin ana memleketinde eğitim almış olmak, çok uluslu bir ülkede yaşam tecrübesi elde etmek, eğer çalışılmışsa da yurtdışında iş tecrübesi edinmiş olmak, öğrencileri gelecekteki kariyer hayatlarında her zaman bir adım önde tutacaktır. 

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1987 defa görüntülendi