image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Eğitimi

İngiltere yalnızca üniversite ve dil eğitiminde değil anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitiminde de dünyanın en kaliteli okullarına sahiptir ve bu eğitimleri alabilmek üzere İngiltere’ye gidebilmek için Tier-4 İngitere öğrenci vizesi almak gerekmektedir.

anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise

İngiltere, çok köklü ve kaliteli bir eğitim sistemine sahiptir. Bu ülkeye eğitim görmek üzere gelen yabancı öğrencilerin çoğu kısa süreli olarak dil eğitimi almak ya da üniversitede lisans, yükseklisans ve doktora eğitimleri gibi eğitimler almak üzere gelmektedir. Bu eğitimlerin yanı sıra İngiltere, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitiminde de dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır.

İngiltere’ye İngiltere yerleşim vizesi, AB vatandaşlarının bağımlıları için İngiltere yerleşim vizesi, Ankara Antlaşması vizesi, Tier-1, Tier-2, Tier-4 ve Tier-5 İngiltere vizesi kategorilerinden biri ile yerleşen yabancıların çocukları anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İngiliz vatandaşlarının çocukları gibi ücretsiz alabilmektedir. İngiltere’de zorunlu eğitim, 5 ile 16 yaş aralığındadır.

3 yaşını tamamlamış çocuklarını İngiltere’de anaokullarına göndermek isteyenler; devlet anaokulları (State Nursery Schools), ilkokullar dâhilindeki anaokulları (Nursery Classes and Reception Classes in Primary Schools), özel anaokulları (Private Nursery School) ve gönüllü okul öncesi eğitim sağlayıcıları (Voluntary Pre-Schools) seçeneklerinden birini tercih edebilirler. Ya da çocuklar İngiltere’de anaokulu eğitimini alacağı zaman çocuğunu anaokuluna göndermek istemeyen kişiler özel bakıcıları da tercih edilebilmektedir.

İngiltere eğitim sisteminde 5 yaşını doldurmuş olan çocuklar ilkokul eğitimlerine başlayabilirler. 5-7 yaş aralığındaki çocukların alacakları bu eğitim ilkokulun ilk evresini oluşturur. İngiltere’de ilkokulun ikinci evresi, 7-11 arası yaş aralığındaki çocuklar içindir. Junior School adı da verilen bu eğitim 4 yıl sürer. İngiltere’de 5-7 yaş eğitimini tamamlayan öğrenciler doğrudan bu seviyedeki okullara geçerler.

İngiltere’de 11 yaşında ilkokulu tamamlayan öğrenciler ortaokula geçebilmektedir. Branşlara göre çeşitli dallara ayrılan ortaokullarının çeşitlerinden bazıları şunlardır; ortaokul (middle school), kapsamlı okul (comprehensive school), secondary modern school, technical school vb. ortaokul eğitimi 11 ile 16 yaş aralığı içindir.

İngiltere eğitim sisteminde ortaokuldan sonra lise eğitimi alınmaktadır. Lise eğitimi, 16 ile 19 yaş aralığında alınabilmektedir. İngiltere’de 16 yaşından sonraki eğitim zorunlu eğitime dâhil değildir.

İngiltere’de çocuğunun eğitim alabilmesi için İngiltere vizesi türlerinden birine başvuru yapacak olan kişiler hangi vize kategorisine başvuru yapmaları gerektiğine ve başvurularının olumlu sonuçlanması ihtimalini arttırmak üzere profesyonel destek almak için CSS Legal ile iletişime geçebilirler. Çocuğun eğitim alabileceği okulun seçimi konusunda da çözüm ortağımız Student Portal International eğitim danışmanları destek sağlamaktadır.

İngiltere’ye gitmek üzere mutlaka yapılması gereken İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3897 defa görüntülendi