image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere’de İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi yardımıyla iş sahibi veya çalışan olarak bulunanların Birleşik Krallık veya AB üye ülke vatandaşı olmayan eş ve 21 yaş altındaki çocuklarının Ankara Anlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi talep edebilmeleri mümkündür.

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Birleşik Krallık’ta kendi işlerini kurmak üzere ya da bir işverene bağlı olarak çalışmak üzere Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi alabiliyorlar. Ankara Anlaşması Vizesi ile kendi işini kuranlar ile Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ile Birleşik Krallık’ta yaşayanların eş ve çocuklarının Birleşik Krallık’a giderek aile birlikteliğinin sağlanması için Ankara Anlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi talep ederek İngiltere’ye yerleşebilmeleri mümkündür.

Birleşik Krallık’ta yaşayan Ankara Antlaşması Vizesi ile işveren veya çalışan olarak yaşayanların eş ve 21 yaş altı çocukları ile beraber yaşayabilmeleri için belirli şartlar vardır.

Bu şartlar şunlardır;

Birleşik Krallık’ta yaşayan Ankara Antlaşması Vizesi ile iş sahibi veya çalışan olarak yaşayan kişinin eşi 18 yaşından büyük olmalıdır. Bağımlı olarak vize başvurusu yapacak olan çocukların (öz, üvey veya evlatlık) ise 21 yaşından küçük olması gerekir. Ayrıca 21 yaşından küçük çocukların velayetleri ve anne/babanın çocukla görüşme haklarına uygun olarak başvuru yapılmalıdır.

İngiltere’de bulunan eşin geliri ve/veya birikimi hem kendi geçimini hem de ailesi İngiltere’ye yerleştikten sonra ailesinin geçimini sağlayacak düzeyde olmalıdır. Geçinmenin belli bir standardı yoktur ancak elbette maddi imkânları ne kadar genişse başvuru da o ölçüde başarılı olacaktır. Bunun yanında Ankara Anlaşması Vizesi ile iş sahibi veya çalışan olarak Birleşik Krallık’ta yaşayanların eş ve çocuklarının maddi imkânları da vize başvurusunda belirli şartlarda destekleyici olarak kullanılabilir. Ancak unutulmamalıdır ki; bu başvurularda İngiltere’deki eşin geliri ve malvarlığı ile bu şartı sağlaması gerekir. Eğer İngiltere’deki eş maddi şartı sağlayamazsa vize reddi alma ihtimali çok yüksek olacaktır.

Birleşik Krallık’ta aile olarak yaşanmak istendiği için bu ailenin ikametine imkân veren uygun standartlarda ve büyüklükte yerleşim imkânının olması da başvuruda sağlanmalıdır.

Ankara Antlaşması Vizesi ile iş sahibi veya çalışan olarak Birleşik Krallık’ta/İngiltere’de yaşayanların eşlerinin ve/veya çocuklarının vizeye başvurabilmeleri için aile bireyleri ile devam eden bir ilişkinin olduğunun gösterilmesi gerekir. Bu bağlamda aile bütünlüğünün ne kadar korunduğu, iletişimin devamlılığı ile ilgili de başvuruyu desteklemek gerekir.

Ankara Anlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi ile iş sahibi veya çalışan olarak yaşayanların bağımlıları için yapılan İngiltere vizesi başvurularında hazırlık aşaması başvurunun yapılmasından daha önemli bir süreçtir. Bu süreçte danışmanlarımızın kişiye özgü hazırlayacağı belge listesine göre belgelerin toplanması, bunların tercümelerinin yapılması, başvuru ücretinin yatırılması, başvuru formlarının doldurulması ve başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerin teslim edilmesiyle başvurunun gerçekleştirilebilmesi için randevunun alınması işlemlerinin yapılması gerekir.  Başvuru, CSS Legal uzmanları ile gerçekleştirildiği takdirde dosyanın hazırlığı ve eksik ya da hatalı evrakların tespiti ile bu eksiklerin ve sorunların giderilmesi bu hazırlık sürecinde mümkün olabilecektir.

Bu vize türü hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler web sayfamızın İngiltere Ankara Anlaşması Bağımlıları Vizesi bölümünü inceleyebilecekleri gibi CSS & Co Legal Services danışmanları ile iletişime geçerek de detaylı bilgi edinebilir ve prosedürlere uygun bir başvuru gerçekleştirilmesini sağlayabilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbulp ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6224 defa görüntülendi