image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Pasaport Yenileme (Passport Renewal) Başvurusu

Pasaport yenileme (passport renewal) başvurusu, İngiliz pasaportunun kaybolması, herhangi bir hasara uğraması, çalınması, süresinin dolması gibi durumlarda yapılabilmektedir.

İngiliz pasaportunun kaybolması, çalınması, herhangi bir hasara uğraması, süresinin dolması gibi durumlarda yapılabilen pasaport yenileme (passport renewal) başvurusu İngiltere’den yapılabileceği gibi İngiltere dışındaki bir ülkeden de yapılabilmektedir. Ayrıca hâlihazırda geçerli olan bir pasaportun süresini yeni bir pasaporta aktarılması için de bu başvuru yapılabilmektedir. Bu sayılanlar gibi bir durum ortaya çıktığında yenileme başvurusu istenildiği zaman yapılabilir. Yani belirli bir sürede hemen yenileme başvurusunun yapılması gibi bir şart bulunmaz.

Türkiye’den yapılan pasaport yenileme (passport renewal)  başvurusu online pasaport başvuru servisi aracılığıyla yapılır. Bu başvuru için ilk önce online başvuru formunu doldurmak gerekir. Ardından bu formun çıktısı alınıp posta yoluyla İngiltere'deki ilgili kuruluş olan HM Passport Office'ye gönderilerek başvuru gerçekleştirilebilir. Türkiye’den başvuru yapılan tarihten itibaren 4 ile 6 hafta içerisinde sonuç alınır. Bazı durumlarda başvurunun sonuçlanması 4 - 6 haftadan daha fazla da sürebilmektedir.

passport renewal

İngiltere’den yapılan pasaport yenileme başvurusu postanenin Pasaport Kontrol ve Gönderme Servisi aracılığıyla yapılmaktadır. Bu başvuru için ilk önce online başvuru formunu doldurmak gerekir. Sonrasında postanelerden birinin Pasaport Kontrol ve Gönderme Servisi’ne 2 adet fotoğrafla başvuru yapılabilir. Başvuru yapılan tarihten itibaren 3 hafta içerisinde sonuç alınır. Bazı durumlarda sonucun gönderilmesi 3 haftadan fazla da sürebilmektedir. 3 haftadan kısa sürede sonuç alabilmek için Öncelikli Servis ya da Hızlı Geçiş Servisi kullanılabilir. Öncelikli Servis (Premium Service) hizmetinden yararlanarak 4 saat içerisinde, Hızlı Geçiş Servisi (Fast Track Service) ile de 1 hafta içinde başvuru sonucu alabilmek mümkündür.

İngiltere ya da Türkiye’den pasaportunu yenilemek üzere başvuru yapacak olan başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler. CSS & Co Legal Services, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4275 defa görüntülendi