image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Kaçak Girmiş Olanlar

Birleşik Krallık’a İngiltere vizesi almaksızın yani kaçak olarak giriş yapmış kişiler İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından ülkeden çıkarılacak ve İngiltere’ye vize alarak girmek istediklerinde belirli sürelerle başvuru yasağına tabi olacaklardır.

İngiltere’ye kaçak olarak girmiş kişiler İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından ülkeden çıkarılacaktır. Bu kişiler İngiltere İçişleri Bakanlığının Gönderilme Bildirimi sonrası kendi istekleriyle mi yoksa zorla mı gönderildiklerine göre değişkenlik göstermekte olan sürelerle giriş yasağı alacaklardır. 1- 5 veya 10 yıllık sürelerle verilecek olan başvuru yasağı boyunca istisnai durumlar hariç hiçbir İngiltere vizesi başvurusu yapılamayacaktır.

Ülkeye yasadışı yollardan yani vize almaksızın giriş yapan bir kişi eğer kendi isteğiyle çıkış yaparsa ve bu çıkış masraflarını kendi karşılarlarsa alacağı giriş yasağı süresi 1 yıl olacaktır. İngiltere vizesi olmaksızın İngiltere’de bulunan kişi eğer ki kendi isteğiyle çıkış yapar ancak çıkış masraflarını İçişleri Bakanlığı karşılarsa ve Gönderilme Bildirimi sunulduktan sonra 6 ayın bitimi ile ülkeden çıkış yaparlarsa giriş yasağı süresi 5 yıl olacaktır. Kişi kendi isteği dışında İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilirse de bu durumda başvuru yasağı süresi 10 yıl olacaktır.

ingiltere'ye kaçak girenler

1- 5 veya 10 yıllık sürelerle başvuru yasağı alındıktan sonra İngiltere vizesi başvurusu yapılamamakta, yapılabilse dahi olumlu sonuç alınamamaktadır. Ancak Ankara Antlaşması (İş Kurma) Vizesi, İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, aile birleşimi ve insan haklarından kaynaklı olarak yapılacak olan başvurular bu durumun istisnasıdır. Başvuru yasağı almış olan ve bu istisnai başvurulardan birini yapacak olan kişiler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere’den Dışişleri Bakanlığı tarafından çıkarılmak istenen kişilerin itiraz davası açabilmesi mümkündür. İtiraz davası, kişinin neden İngiltere’den çıkarılmaması gerektiğine dair itiraz edilebilmesini sağlamaktadır. Dava olumlu sonuçlandığı takdirde sınır dışı kararı düşecek, olumsuz sonuçlanırsa da kişi sınır dışı edilerek ülkeden çıkış yapması sağlanacaktır. İtiraz davası açmak isteyen kişiler itiraz edebilme süreleri içerisinde CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçerek başvuru yapabilir ve sonucun tersine çevrilebilmesi için yapılabilecek bir şeyin olup olmasığı noktasında profesyonel destek sağlayabileceklerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (itiraz davası, idari itiraz, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 21205 defa görüntülendi