image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi ile İngiltere’ye Gidince Polis Kaydı Yaptırmak

İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra 7 gün içerisinde bazı İngiltere vizesi türlerinde polis kaydı yaptırılması gerekebilir.

polis kaydı

İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra 7 gün içerisinde bazı İngiltere vizesi türlerinde polis kaydı yaptırılması gerekebilmektedir. İngiltere’ye gelindiğinde polis kaydı yaptırılması gerekiyorsa bu durum kişinin pasaportuna yapıştırılacak bir çıkartma ya da basılacak bir damga ile belirtilir. Vatandaşları polise kaydolması gereken ülkeler İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından belirlenmiştir. Başvuru sahipleri bakanlığın web sayfasından bu kaydı yaptırıp yaptırmamaları gerektiğini öğrenebilecekleri gibi vize başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştirdikleri takdirde de bu konu hakkında CSS Legal yorum ve analiz uzmanları tarafından bilgilendirilirler.

Londra içinde bulunan kişiler, kendilerine en yakın yerel Metropolitan Police karakoluna giderek; Londra dışındakiler ise yaşadıkları yerin yerel polis karakollarından en uygununa giderek başvuru yapmalıdır. Londra dışında kalan İngiltere şehirleri ile Galler ve Kuzey İrlanda’da posta kodu aracılığıyla kolaylıkla bulunabilecek en yakın polis karakoluna başvuru yapılabilir. İskoçya’da ise yaşanılan bölgedeki Police Scotland karakollarından kişiye en yakın olanına gidilerek bu kayıt yaptırılabilecektir.

CSS Legal şikayet konusu olabilecek önemli bir hususu belirtmeyi oldukça önemli görür. Bulunulan yerdeki yerel polis karakoluna giderek kayıt olmayan kişiler suç işlemiş olacaklarıdır. Bu kaydı yaptırmak için kişinin yanına pasaport, vize, fatura gibi belgeleri alarak bir Polis Kaydı Belgesi doldurması gerekir. Kayıt olma işlemleri yapıldıktan sonra saklanması ve ileride güncellenmesi için bir belge verilecektir.

İngiltere’de bulunulan süre boyunca adres değişikliği, okul değişikliği, doğum, uzatılmış ülkede kalma izni, pasaport değişikliği, medeni hal değişikliği vb. hallerde 7 gün içinde polise değişiklik bildiriminde bulunulması gerektiğine de dikkat edilmelidir. Ayrıca İngiltere’yi kesin olarak terk ederken de polisin mutlaka bilgilendirilmesi gerektiği hususunun da bilinmesi gerekir. CSS Legal yorum ve sorgulamaya açık olmayan bu noktaya özellkle dikkat çeker.

İngiltere vizesi ile İngiltere’ye geldikten sonra polise kaydolunmadığı veya değişikliğe rağmen 7 gün içinde polise değişiklik bildiriminde bulunulmadığı fark edilirse doğrudan polis karakoluna gidilerek durumun açıklanması gerekir.

Polise yaptırılan kayıtla ilgili belgesini kaybeden kişiler durumu polise bildirerek yeni bir belge başvurusu yapabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Reddine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik mevzuatı/uygulamaları uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7647 defa görüntülendi