CSS & Co Legal Services
CSS & Co Legal Services
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi ile İngiltere’ye Gidildiğinde Landing Card (İniş Kartı) Doldurmak

Landing Card (İniş Kartı), Avrupa Birliği üye ülkelerin vatandaşı olmayan kişilerin İngiltere’ye giriş yaparken sunması gereken İngilizce düzenlenmiş bir karttır.

landing card

İngiltere’ye gelindiğinde yani inişlerinde Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin pasaport ve vizeyi kontrol edecek olan göçmenlik görevlisine İniş Kartını da sunmaları gerekmekteydi. Ancak artık çağ dışı kaldığı düşünülen bu uygulama İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından yapılan son açıklamaya göre Eylül 2017 itibarıyla değiştirilerek dijital olarak devam ettirilecek. Bu değişikliğin hem yolcuların sınırdan geçme sürecini hızlandırması hem de güvenlik kontrollerinin yapılmaya devam edilmesine yardımcı olması umuluyor.

İngiltere vizesi almış olan kişilere İngiltere’ye seyahatleri esnasında kendilerine Landing Card (İniş Kartı) verilecektir. Bu kartta kişinin adı, soyadı, doğum tarihi, doğum yeri, milliyeti, mesleği gibi kişiye dair basit sorular yer alır.

İniş Kartı, her ne kadar basit sorular içerse de İngiltere yolculuğuna çıkmadan bu konuda bir uzmana danışılması faydalı olacaktır. Çünkü bu sorulara verilecek cevaplarda, kişinin geliş amacına uymayan bir ifade görülürse, sınır kapısında İngiltere’ye girişi engellenebilecektir. Mesela Türkiye’de öğretmenlik yapan ancak İngiltere'ye öğrenci olarak giden bir kişi kartta yer alan ilgili kısmı öğretmen olarak değil öğrenci olarak doldurmalıdır. Eğer öğretmen olarak doldurursa İngiltere’ye girişi engellenecektir.

Başvurusunu CSS Legal aracılığıyla gerçekleştiren başvuru sahipleri uzmanlarımızdan İniş Kartı ile ilgili olarak da detaylı bilgi alabilirler. Vize kontrolünden sorunsuzca geçebilmek için uzmanlarımız karta yazılması gerekenler hakkında da başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1893 defa görüntülendi