image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’den Sınır Dışı Edilmiş Olanlar

İngiltere göçmenlik kurallarına göre İngiltere’den sınır dışı edilmek (deportation), İngiltere’den çıkarılmaktan (removal) daha farklıdır.

deportation

Birleşik Krallık’tan sınır dışı edilmek (deportation), İngiltere’den çıkarılmaktan (removal) farklıdır. İngiltere’den çıkarılmak ilgili süreler içerisinde Birleşik Krallık’tan çıkmayarak kaçak olarak İngiltere’de bulunan kişilerin ülkeyi terk etmesinin sağlanmasıdır. Sınır dışı edilmek ise Ceza Mahkemesi’nden 12 ay ve üzerinde hapis cezası almış olan yani ciddi bir suç işlemiş olan kişilere uygulanmakta olan yaptırımdır.

Sınır dışı edilen kişilere bir sınır dışı kararı (deportation order) gönderilmektedir. Bu kişi bu karar geçerli olduğu müddetçe ülkeye tekrar giriş yapamayacaktır. Yani İngiltere vizesine başvuru yasağı vardır. Sınır dışı kararı alındıktan 3 yıl sonra kaldırılması talep edilebilir. Ancak bu karar kaldırıldıktan sonra kişi tekrardan İngiltere’ye giriş yapmak üzere vize talebinde bulunabilir.

İngiltere’den sınır dışı edilmek istemeyen ancak böyle bir durumla karşı karşıya kalan kişiler CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik kuralları gereğince neler yapabilecekleri hakkında detaylı bilgi alabilir ve gerekli başvuruları yapabilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6394 defa görüntülendi