image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Yapılan Başvurusu Reddedilmiş Olanlar

İngiltere’de vize uzatma başvurusu, başka İngiltere vizesi türüne geçiş başvurusu gibi bir başvuru yapan kişiler ret kararı aldıkları takdirde vize süreleri bitmeden ama her halükarda 28 gün içinde İngiltere’den çıkış yapmazlarsa ülkeden nasıl çıktıklarına bağlı olarak belirli sürelerle başvuru yasağı alırlar.

İngiltere’de yaptığı uzatma, başka vize türüne geçiş başvurusu vb. bir başvuru yapan ancak reddedilmiş olan kişiler, vize reddi aldıktan sonra 28 gün içinde Birleşik Krallık’tan çıkış yapmalıdırlar. Bu süre içinde çıkış yapmazlarsa kendi istekleriyle mi yoksa İngiltere İçişleri Bakanlığı’nın Gönderilme Bildirimi sonrasında zorla mı gönderildiklerine bağlı olarak İngiltere vizesi başvuru yasağı alacaklardır. Yani yalnızca ülkeden çıkarılmakla kalmayacaklar, 1, 5 ya da 10 yıllık sürelerle İngiltere’ye tekrardan giriş yapmaları engellenecektir.

Yukarıda belirtilen sürelerden herhangi biri ile İngiltere vizesi başvuru yasağı alındığında herhangi bir amaçla vize başvurusu yapılamaz, yapılsa da olumlu sonuç alınamaz. Bu bağlamda yalnızca Ankara Antlaşması Vizesi, İngilitere Yerleşim/Evlilik Vizesi, aile birleşimi ve insan haklarından kaynaklı olarak talep edilebilecek olan başvurular yapılabilmektedir. 1, 5 ya da 10 yıllık başvuru yasağı almış olan ve bu başvurulardan birini yapacak olan kişiler CSS & Co Legal Services danışmanları ile iletişime geçerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

visa refused

Bu noktada Gönderilme Bildirimi alan kişilerin bilmesi gereken bir husus daha bulunmaktadır. İngiltere’den Dış İşleri Bakanlığı tarafından çıkarılmak istenen kişilerin itiraz davası açabilmesi mümkündür. İtiraz davası, kişinin İngiltere’den çıkarılması kararına itiraz edilebilmesini sağlar. İngiltere Göçmenlik Mahkemesi’nde açılan itiraz davasında kişinin arkadaşları ve aile üyelerinden alınan ifadeler, kişinin eğitimi gibi hususlar değerlendirilir. Eğer dava olumlu sonuçlanırsa geri gönderilme kararı düşecek, olumsuz sonuçlanırsa da kişinin ülkeden çıkış yapması sağlanacaktır. Dava açmak üzere CSS Legal uzmanları ile iletişime geçmek başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

Sınır dışı edilmek ve yukarıda bahsedilen sürelerle vize başvuru yasağı cezası almak istemeyen kişiler vize süreleri geçmeden veya eğer reddedildiklerinde vize süreleri zaten bitmiş durumda ise her halükarda en geç vize sürelerinin bitiminden itibaren 28 gün içerisinde Birleşik Krallık’tan çıkış yapmalıdır. Bu sayede ülkeden çıkarılma ve 1- 5 veya 10 yıllık başvuru yasağı alma gibi yaptırımların önüne geçebileceklerdir.

İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere vatandaşlığı ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3605 defa görüntülendi