image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Bittikten Sonra İngiltere’de Kaçak Kalmış Olanlar

İngiltere vize süreleri bitmeden önce veya her halükarda İngiltere vizesi süresi bittikten sonra İngiltere’den 28 gün içerisinde çıkış yapmamış kişiler geri gönderilecek ve ülkeden nasıl çıktıklarına bağlı olarak belirli sürelerle giriş yasağı alacaklardır.

Geçerli olan İngiltere vizesi süresi bittikten sonra Birleşik Krallık’tan 28 gün içinde çıkmamış olan kişiler kendi istekleriyle mi yoksa İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office)’nın Gönderilme Bildirimi ile mi gönderildiklerine bağlı olarak 1-5-10 yıllık sürelerle giriş yasağı alacaklardır. Çıkış yaparken masrafları kişinin mi yoksa İngiltere İçşişleri Bakanlığının (Home Office) mı karşıladığı hususu da verilecek olan başvuru yasağı süresi belirlenirken değerlendirilecektir.

1-5 veya 10 yıllık sürelerle başvuru yasağı alındığında yalnızca İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, Ankara Antlaşması (İş Kurma) Vizesi, aile birleşimi ve insan haklarından kaynaklı olarak yapılacak olan başvurular yapılabilmektedir. Diğer hiçbir vize kategorisine başvuru yapılamaz, yapılsa dahi olumlu sonuç alınamaz. Başvuru yasağı almış olan ve bu başvurulardan birini yapacak olan kişiler İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bu noktada bahsetmemiz gereken bir husus daha bulunmaktadır. İngiltere’den Dışişleri Bakanlığı tarafından çıkarılmak istenen kişilerin itiraz davası açabilmesi mümkündür. İtiraz davası, kişinin neden İngiltere’den çıkarılmaması gerektiğine dair itiraz edilebilmesini sağlamaktadır. İngiltere Göçmenlik Mahkemesinde açılan bu davada kişinin arkadaşları ve aile üyelerinden alınan ifadeler, kişinin eğitimi vb. hususlar değerlendirilmektedir. Eğer dava olumlu sonuçlanırsa sınır dışı kararı düşecek, olumsuz sonuçlanırsa da kişi sınır dışı edilerek ülkeden çıkış yapması sağlanacaktır.

ingiltere vizesi bitenler

Sınır dışı edilmek ya da yukarıda bahsedilen sürelerle vize başvuru yasağı cezası almak istemeyen kişiler vizelerinin son gününü geçirmeden ve aksi halde her halükarda en geç vize sürelerinin bitiminden itibaren 28 gün içerisinde İngiltere’den çıkış yapmalıdır. Başvurusunu firmamızla yapan kişilere CSS Legal uzmanları vizeleri bitmeden önce uyarıda bulunarak uzatma yapılması gerekiyorsa uzatma başvurularında, çıkış yapılması gerekiyorsa da çıkış yapılması hususunda bilgilendirme yaparak profesyonel destek sağlamaktadır.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 15486 defa görüntülendi