image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngilizce Dil Sınavları Tarih ve Yerleri (Genel Bilgiler)

Ziyaret kapsamlı vize başvuruları haricindeki İngiltere vizesi başvurularında çoğunlukla başvuru sahiplerinin İngilizce dil şartını sağlamaları ve bunu sağladıklarını gösterebilmeleri için IELTS for UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesi için IELTS) ya da IELTS Life Skills sınavından yeterli düzeylerde puan alabilmeleri gerekmektedir.

Dil Sınavları Tarihleri

İngiltere’de çalışmak, eğitim görmek ya da yerleşmek isteyen kişilerin vize başvurularında yeterli düzeyde İngilizce bildiklerini gösterebilmeleri için başvuru yapacakları İngiltere vizesi türüne göre IELTS for UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesi için IELTS) ya da IELTS Life Skills sınav sonuç belgelerini de başvuru dosyalarına eklemeleri gerekebilmektedir. Başvurusunu CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile gerçekleştiren başvuru sahiplerinin sınav kayıt işlemlerinde de uzmanlarımızca profesyonel destek sağlanmaktadır.

IELTS sınavı, Türkiye’de British Council ve IDP kurumları tarafından düzenlenmektedir. British Council, Türkiye’de  Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’de IELTS sınavı düzenlemektedir. IDP ise Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Antalya’da bu sınavları düzenlemektedir.  

Yazılı ve sözlü sınavların yer ve zaman bilgileri, sınava başvuru yapıldıktan sonra size bildirilecektir. Konuşma sınavınız, yazılı sınav tarihinizle aynı günde, aynı yerde olabileceği gibi yazılı sınav tarihinden farklı bir tarihte ve yerde de gerçekleşebilir.

Websitemizin İngilizce dil sınavları ile ilgili olan bu bölümünde şehirlere (Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Antalya) göre ayırmış olduğumuz sınav tarihleri de yer almaktadır. Vize başvurunuzdan önce bu sınavlardan size en uygun sınavın belirlenmesi ve kayıt işlemleri konularında da uzmanlarımız başvurusunu firmamızla gerçekleştiren başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır. Vize başvurusunu gerçekleştirmek ve her konuda detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

Başvuru sahipleri, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurularını prosedürlere en uygun şekilde yapabilirler. Başvuruları ile ilgili sağlanması gereken dil şartı bulunuyorsa da sınavlarla ilgili ayarlamalar konusunda da uzmanlarımız firmamızla başvurusunu gerçekleştiren başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz. 

Bu sayfa 1845 defa görüntülendi