CSS & Co Legal Services
CSS & Co Legal Services
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İNGİLTERE KONSOLOSLUĞU

İngiltere Konsolosluğu vize, İngiltere Konsolosluğu İstanbul, İngiltere Konsolosluğu Ankara, İngiltere Konsolosluğu Gaziantep, İngiltere Konsolosluğu Antalya, İngiltere Konsolosluğu İzmir, İngiltere Konsolosluğu Ankara Antlaşması, İngiltere Konsolosluğu Lefkoşa/Kıbrıs, İngiltere Konsolosluğu vize evrakları, İngiltere Konsolosluğu dilekçe örneği, İngiltere Konsolosluğu pasaport, İngiltere Konsolosluğu başvuru formu, İngiltere Konsolosluğu başvuru ücreti, İngiltere Konsolosluğu fotoğraf ölçüleri, İngiltere Konsolosluğu randevu alma, İngiltere Konsolosluğu randevu ücreti, İngiltere Konsolosluğu parmak izi, İngiltere Konsolosluğu vize işlemleri, İngiltere Konsolosluğu vize için gerekli evraklar, İngiltere Konsolosluğu vize başvuru & randevu, İngiltere Konsolosluğu vize takip, İngiltere Konsolosluğu vize formu, İngiltere Konsolosluğu vize ücreti, İngiltere Konsolosluğu vize departmanı, İngiltere Konsolosluğu vize sorgulama vb. İngiltere Konsolosluğuna ilişkin konular hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri bu yazımızı ve sitemizde yer alan diğer yazıları inceleyebilir veya CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilir.

İngiltere Konsolosluğuna ve İngiltere vizesi başvurularına ilişkin bilgi ve danışmanlık almak isteyen kişiler CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler. Bunun yanı sıra bu hususlara ilişkin web sayfamızda geniş bilgi yer almaktadır. Yönlendirme menüsünden de rahatlıkla bulunabilecek olan ilgili bölümleri inceleyerek de detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu yazıyı da İngiltere Konsolosluğuna ilişkin özet bilgi edinmek için incelemeniz faydalı olacaktır.

ingiltere konsolosluğu vize, ingiltere konsolosluğu telefon numarası, ingiltere konsolosluğu adres

İngiltere Konsolosluğu Vize

İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını doğrudan kabul eden bir birim değildir. İngiltere vizesi başvuruları, İngiltere Vize Başvuru Merkezlerine yapılmakta olup konsolosluk yalnızca başvuruların değerlendirilmesi aşamasında görev yapmaktadır. İngiltere vize başvuru işlemleriyle ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu Ankara Antlaşması

İngiltere Konsolosluğu Ankara Antlaşması başvurularını da diğer İngiltere vizesi başvuruları gibi doğrudan değil İngiltere Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları başvuru yapılması gereken vize türünün saptanmasının ardından gerekli belgeler toplanıp, tercüme edilmesi gerekenler yeminli tercüman tarafından tercüme edilip, başvuru formları doldurulup, varsa harç ve ödemeler yapılıp, başvuru merkezinden randevu alınarak başvuru dosyasıyla birlikte biyometrik bilgilerin verilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Tüm bu başvuru işlemlerinde başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından profesyonel destek alarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere Konsolosluğu Resmi Sitesi

İngiltere Konsolosluğu resmi sitesi https://www.gov.uk adresi olup Türkiye’deki İngiltere temsilcilikleri ve İngiltere vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için bu web sitesi incelenebilir. Ancak detaylı Türkçe bilgi isteniyorsa web sayfamızın İngiltere Konsolosluğu bölümünün incelenmesi yararlı olacaktır. 

ingiltere konsolosluğu resmi sitesi, ingiltere konsolosluğu İngilizcesi, ingiltere konsolosluğu tatil günleri 2018

İngiltere Konsolosluğu Birimleri

İngiltere Konsolosluğu İstanbul

İngiltere Konsolosluğu İstanbul, İngiltere Başkonsolosluğu olarak adlandırılmakta olup bu birim tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirmekte olan İngiltere Konsolosluğu birimidir. Başvurular ise doğrudan buraya yapılamayıp İngiltere Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya, Bursa illerinde bulunan başvuru merkezlerinden randevu almak ve vize işlemlerini uzmanlarımızla gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilir.

İngiltere Konsolosluğu Ankara

İngiltere Konsolosluğu Ankara birimi olarak İngiltere Büyükelçiliği bulunmaktadır. Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliğine doğrudan İngiltere vizesi başvurusu yapılamayıp başvurular İngiltere Vize Başvuru Merkezlerince alınıp İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmek üzere gönderilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep

İngiltere vizesi başvurusunu Gaziantep’ten yapacak olan başvuru sahipleri başvurularını İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapabilmektedir. İngiltere Konsolosluğu Gaziantep birimi bulunmamakta ve bulunsaydı dahi başvurular konsolosluk birimlerine doğrudan yapılamamaktadır. Gaziantep’teki İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapmak isteyen Gaziantep ve çevre illerdeki başvuru sahipleri Gaziantep ofisimizle irtibata geçebilirler. 

İngiltere Konsolosluğu Antalya

İngiltere Konsolosluğu Antalya birimi bulunmamakta olup Antalya’da İngiltere Vize Başvuru Merkezi yer almaktadır. Antalya’da bulunan başvuru merkezinden randevu alınması, başvuru formunun doldurulması, tercümelerin yapılması gibi İngiltere vizesi işlemlerinin tamamıyla ilgili bilgi ve danışmanlık almak için CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu İzmir

İngiltere Konsolosluğu İzmir bulunmasına karşın İngiltere vizesi başvuruları bu İngiltere temsilciliğine yapılamamaktadır. İzmir’den yapılan vize başvuruları da tüm diğer şehirlerde olduğu üzere konsolosluk birimine değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir. İzmir ve çevre illerden başvuru yapmak isteyen kişiler CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek vize işlemlerini başlatabilirler.    

İngiltere Konsolosluğu Lefkoşa/Kıbrıs

Kıbrıs Lefkoşa’da İngiltere Konsolosluğu Lefkoşa/Kıbrıs adı altında bir İngiltere temsilciliği bulunmamaktadır. Lefkoşa’da İngiliz Yüksek Komiserliği Ofisi bulunmaktadır. Vize başvuruları ise Türkiye’de de olduğu gibi doğrudan konsolosluğu yapılamamakta ve vize başvuruları Merit Lefkoşa Otel’de bulunan Teleperformance İngiltere Vize Başvuru Merkezi tarafından alınmaktadır. Kıbrıs’ta ofisimiz bulunmamakla birlikte dünyanın her yerinden yapılan İngiltere vizesi başvurularında vize danışmanlığı hizmeti sunan danışmanlarımızla iletişim bilgilerimiz aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

ingiltere konsolosluğu çalışma saatleri, ingiltere konsolosluğu istanbul, ingiltere konsolosluğu ankara

İngiltere Konsolosluğu Telefon Numarası

İngiltere Konsolosluğu telefon numarası bilgileri aşağıdaki tabloda yer almaktadır;

İngiltere Büyükelçiliği Ankara:

+90 312 455 33 44

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul:

+90 212 334 64 00

İngiltere Konsolosluğu İzmir:

+90 232 463 51 51

İngiltere Fahri Konsolosluğu Fethiye:

+90 252 614 63 02

İngiltere Fahri Konsolosluğu Marmaris:

+90 252 412 64 88

İngiliz Viskonsüllüğü Antalya:

+90 242 228 28 11

 

İngiltere Konsolosluğu Adres

İngiltere Konsolosluğu adres bilgileri aşağıdaki tabloda yer almaktadır;

İngiltere Büyükelçiliği Ankara :

Şehit Ersan Caddesi 46/A Çankaya Ankara

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul:

Meşrutiyet Caddesi No 34 Tepebaşı Beyoğlu
34435 İstanbul

İngiltere Konsolosluğu İzmir:

1442 Sokak No 49 Alsancak 35220 İzmir

İngiltere Fahri Konsolosluğu Fethiye:

Atatürk Caddesi Likya İş Merkezi Kat: 2 No
202 48300 Fethiye

İngiltere Fahri Konsolosluğu Marmaris.

Yesil Marmaris Tourism and Yacht Management Inc 
Barbaros Caddesi No 13 PO Box 8 Marina
48700 Marmaris

İngiliz Viskonsüllüğü Antalya:

Gürsu Mahallesi 324 Sokak No: 6 Konyaaltı Antalya

ingiltere konsolosluğu gaziantep, ingiltere konsolosluğu antalya, ingiltere konsolosluğu izmir, ingiltere konsolosluğu ankara antlaşması

İngiltere Konsolosluğu Tatil Günleri 2018

İngiliz Konsolosluğu resmi sayfasında bildirilene göre; 1 Ocak, 30 Mart, 2 Nisan, 1 Mayıs, 28 Mayıs, 15 Haziran, 20-24 Ağustos, 29 Ekim, 25-26 Aralık tarihlerinde Türkiye’deki İngiltere temsilciliklerinin tamamının resmi tatil günleri olacak.

İngiltere Konsolosluğu Pasaport

İngiltere Konsolosluğu pasaport, başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin (parmak izi ve fotoğraf) verilerek gerçekleştirilen İngiltere vizesi başvurularını doğrudan kendi almamakta başvuru merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Konsolosluk yalnızca başvuruların değerlendirilmesi aşamasında görev almaktadır.    

İngiltere Konsolosluğu Başvuru Formu

İngiltere Konsolosluğu başvuru formu oldukça detaylı bir form olup başvuru sahipleri hata yapma olasılıklarını düşürmek istiyorlarsa başvurularını CSS Legal uzmanlarıyla gerçekleştirebilirler. Oldukça detaylı olan bu formu doldurmak için İngiltere vize ve göçmenlik hukukuna hâkim olmak gerektiği ve hata yapıldığında vize reddi alınacağı unutulmamalıdır.

İngiltere Konsolosluğu Başvuru Ücreti

İngiltere vizesi başvurularında İngiltere Konsolosluğu başvuru ücreti işlemler başlamadan önce alınmaktadır. Başvuru ücreti yatırılmadıkça işlemlere başlanamamaktadır. Bu işlemler gerçekleşebilsin diye alınan vize ücreti, başvuru sahibi vize reddi alsa dahi iade edilmemektedir. Dolayısıyla maddi kayba uğramamak ve vize reddi alarak ileriki başvurular için olumsuz bir geçmiş oluşturmak istenmiyorsa CSS Legal uzmanlarından profesyonel destek alarak başvuru gerçekleştirmek yararlı olacaktır.

İngiltere Konsolosluğu Fotoğraf Ölçüleri

İngiltere vizesi başvurularında yüzün net göründüğü fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerin de verilmesi gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf eskiden başvuru sahibi tarafından getiriliyordu. O nedenle İngiltere vizesi başvurusu yapan kişilerin İngiltere Konsolosluğu fotoğraf ölçüleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmekteydi. Ancak şu anda İngiltere Vize Başvuru Merkezinde bulunan makinayla çekildiği için böyle bir şeye gerek bulunmamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Randevu Alma

İngiltere vizesi başvurularının gerçekleştirilebilmeleri için başvuruda gereken belgelerin toplanması, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin yapılması, varsa vize harçları yatırılarak başvuru formunun doldurulması gereklidir. Bu işlemlerden sonra vize başvuru randevusu alınmalıdır. Firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız başvuru sahipleri ile iletişim halinde UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un web sitesinden başvuru randevusunu almaktadır. Başvuruşunu İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla yapmak ve İngiltere Konsolosluğu randevu alma işlemini gerçekleştirmek için iletişim bilgilerimiz aracılığıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

ingiltere konsolosluğu randevu alma, ingiltere konsolosluğu randevu ücreti, ingiltere konsolosluğu parmak izi

İngiltere Konsolosluğu Randevu Ücreti

İngiltere Konsolosluğu randevu ücreti adı da verilebilen başvuru ücreti, her vize türü için farklı farklıdır. Örneğin, kısa süreli ziyaretçi vizeleri ile yerleşim kapsamlı uzun süreli vizelerin ücretleri arasında epey fark bulunmaktadır. Başvuru ücretleri, kura bağlı olarak sürekli değişkenlik gösterdiği için ücretlere dair en güncel bilgi uzmanlarımızdan alınabilecektir.

İngiltere Konsolosluğu Parmak İzi

İngiltere vizesi başvurularında İngiltere Konsolosluğu parmak izi ve fotoğraftan oluşan biyometrik bilgileri de almaktadır. Bu bilgiler, İngiltere vize ve göçmenlik hukuku kurallarına göre alınması zorunlu bilgilerdir. Aksi bir durumda başvuru sahibinin başvurusu geçersiz sayılacaktır.

İngiltere Konsolosluğu Vize Evrakları 

İngiltere Konsolosluğu vize evrakları, firmamız danışmanları tarafından kişinin durumuna özel olarak belirlenmektedir. Hangi evrakların başvuru dosyasında olması gerektiğine dair evrak listesi başvuru ücretinin yatırılmasının akabinde firmamız başvuru sahiplerine iletilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu Dilekçe Örneği

İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin neden İngiltere’ye gitmek istediklerini açıkça belirtmek üzere dilekçe vermesi yararlı olabilmektedir. Başvurusunu firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla gerçekleştiren başvuru sahiplerine İngiltere Konsolosluğu Dilekçe Örneği de sağlanmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Vize İşlemleri

İngiltere Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi ve danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişim bilgilerimiz vasıtasıyla iletişime geçebilirler. Firmamız uzmanları vize türünün saptanmasının ardından gerekli belgelerin toplanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin yeminli tercüman tarafından tercüme edilip, başvuru formları doldurulup, varsa harç ve ödemeler yapılıp, başvuru merkezinden randevu alınarak başvuru dosyasıyla birlikte biyometrik bilgilerin (parmak izleri, fotoğraf) verilmesi aşamasına kadar tüm İngiltere vizesi işlemlerinde profesyonel destek sağlamaktadır.

ingiltere konsolosluğu başvuru formu, ingiltere konsolosluğu başvuru ücreti, ingiltere konsolosluğu fotoğraf ölçüleri, ingiltere konsolosluğu randevu alma, ingiltere konsolosluğu randevu ücreti, ingiltere konsolosluğu parmak izi

İngiltere Konsolosluğu Vize için Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi başvurularında başvuru yapılan vizenin şartlarının sağlandığını gösterebilmek için uzmanlarımızca kişinin maddi ve şahsi durumuna göre hazırlanan belge listesine göre gerekli belgelerin toplanabilmesi gerekir. İngiltere Konsolosluğu vize için gerekli evraklar, başvuru sahibinin şartlarına ve başvuru yaptığı vize türüne göre belirlenmektedir. Bunların neler olduğunu öğrenmek için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz. 

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvuru & Randevu

İngiltere Konsolosluğu vize başvuru & randevu işlemlerini kendi başına ya da güvenilir olmayan acentelerle yapmak vize reddi ve hatta başvuru yasağı almaya kadar çok ağır sonuçlara sahip olabilir. O nedenle İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış bir firmayla başvuru yapmak olumsuz sonuç alma ihtimalini en aza indirecektir. Olumsuz sonuç alma ihtimalini düşürmek ve iyi bir başvuru dosyasıyla başvuru yapmak isteyen kişiler CSS Legal ile irtibata geçebilir.

İngiltere Konsolosluğu Vize Takip

Belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercüme edilip, ilgili formların doldurulup, ilgili harç ve ödemelerin yapılmasının ardından, eğer öncelikli servis gibi bir başvuru servisine ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra danışmanlarımızla alınacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin  incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesiyle İngiltere vizesi başvuruları gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru gerçekleştirildikten sonra ise İngiltere Konsolosluğu vize takip işleminin de vize sonuçlanıncaya kadar yapılması gerekir. Başvurusunu firmamızla yapan kişilerin vize takip işlemleri de uzmanlarımızca yapılmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Vize Formu

İngiltere vizesi başvurusundan olumlu sonuç alabilmek için başvuru sahiplerinin İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiş bulunan başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmeleri gerekir. Bu başvuru prosedürlerini en önemli aşamalarından biri de İngiltere Konsolosluğu vize formunun doldurulmasıdır. Başvurusunu firmamızla gerçekleştiren kişilerin vize formları da uzmanlarımız tarafından doldurulmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Vize Ücreti

İngiltere Konsolosluğu vize ücreti hakkında bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilir. Döviz kurundaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişkenlik gösteren vize ücretleri ile ilgili en güncel bilgiler uzmanlarımızdan alınabilir.

ingiltere konsolosluğu vize başvuru & randevu, ingiltere konsolosluğu vize takip, ingiltere konsolosluğu vize formu, ingiltere konsolosluğu vize ücreti, ingiltere konsolosluğu vize departmanı, ingiltere konsolosluğu vize sorgulama

İngiltere Konsolosluğu Vize Departmanı

İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul edilmekte İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmektedir. İstanbul’daki İngiltere Konsolosluğu vize departmanı tüm başvuruların değerlendirilmesinden sorumlu olan birimdir.

İngiltere Konsolosluğu Vize Sorgulama

İngiltere Konsolosluğu vize sorgulama işlemi başvurusunu firmamızla yapan başvuru sahipleri için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Tüm vize başvuru işlemlerinde profesyonel destek alarak hata veya eksiklik oluşması riskini en aza indirme ve olumsuz sonuç alma ihtimalini en yükseğe çıkarmak isteyen kişiler CSS Legal ile başvurusunu gerçekleştirebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

"İNGİLTERE KONSOLOSLUĞU" sayfası 459 defa okundu